نکات خودرویی

نحوه تعویض لامپ چراغ جلو آریو،برلیانس،چانگان cs35

تعویض لامپ چراغ جلو آریو ،برلیانس،چانگان

تعویض لامپ چراغ جلو آریو،برلیانس،چانگان:

ما در این مقاله سعی داریم تا خدمت تمام عزیزانی ک قصد تعویض لامپ چراغ خودروی آریو،برلیانس،چانگان را دارند کمک کوچکی انجام دهیم. از انجایی ک سیستم روشنایی و چراغ خودرو در ایمنی سرنشینان مخصوصا در تاریکی شب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ایراداتی مانند تنظیم نبودن نور،و یا سوختن لامپ چراغ‌های جلو یا عقب تأثیر منفی بر روی میزان دید راننده می‌گذارند.و بر اساس آمار تصادفات در سطح کشور تعداد قابل توجهی مربوط ب این امر میباشد و جان افراد بسیار زیادی ب خاطر کوتاهی ساده و عدم تعویض لامپ ب موقع خودرو ب خطر خواهد افتاد.تعویض لامپ انواع مختلف ماشین با یکدیگر متفاوت است ما در این مقاله ب صورت کلی برای شما اموزش میدهیم ک ب مکانیک احتیاج نداشته باشید و خودتان ب راحتی انجام دهید.

تعویض لامپ چراغ جلو آریو،برلیانس،چانگان

چراغ های جلو از نظر ایمنی جزو قطعات الزامی خودرو ب شمار میروند و همچنین نور انها نباید خیره کننده باشد ک راننده جلویی را ازار بدهد لامپ چراغ جلو آریو و چانگان شبیه هم میباشد ک یک لامپ در گوشه چراغ برای راهنما و لامپ نور بالاو پایین آن نیز در داخل عدسی میباشد ک در چراغ جلو برلیانس این عدسی وجود ندارد.

معرفی انواع مختلف لامپ:

به‌طورکلی 3 نوع لامپ چراغ ماشین وجود دارد. هالوژن اولین نوع چراغ‌های خودرو است که یکی از ویژگی‌های مثبت استفاده از این مدل چراغ، قدرت نوردهی بالا آن است. دسته دوم  مدل LED  مزیت اصلی استفاده از این نوع چراغ عمر بالا، هزینه مناسب و تولید گرمای کم است.دسته سوم مدل زنون با نور و ماندگاری بالا و دمای پایین آخرین گروه از چراغ‌های مورداستفاده در خودرو است.

عوض کردن لامپ چراغ جلو آریو برلیانس چانگان

آموزش کامل تعویض لامپ چراغ جلو آریو :

عوض کردن لامپ چراغ جلو آریو

برای تعویض لامپ راهنمای جلو، ابتدا باید پایه لامپ را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا آزاد شود و از جای خود خارج شود. سپس باید سرپیچ خاردار آن را به سمت داخل فشار دهید و لامپ را عوض کنید.

تعویض کردن لامپ چراغ جلو آریو

در بیشتر مواقع تعویض لامپ به کمک دست ممکن است اما برای تعویض لامپ چراغ آریو ب یک پیچ گوشتی احتیاج دارید در گام اول پوشش بیرونی لامپ را باز کنید مطابق عکس بالا در گام دوم سوکت آن را به‌آرامی جدا کنید. در گام سوم گیره را به کمک دست ازپشت قلاب خارج کنید و سپس دو عدد پیچ ک در دو طرف لامپ قرار دارد را ب کمک پیچ گوشتی باز کنید تا لامپ ب راحتی بیرون بیاد و در آخر توجه کنید بدون تماس دست با شیشه لامپ آن را تعویض کنید.

آموزش کامل تعویض لامپ چراغ جلو چانگان CS35:

 

همانطور که در تصویر بالا میبینید چراغ جلو چانگان سه تا درپوش دارد ک برای تعویض راهنما درپوش آنرا برمیدارید و راهنما را ب راحتی جدا میکنید

تعویض لامپ چراغ جلو چانگان CS35

در بیشتر مواقع تعویض لامپ به کمک دست ممکن است اما برای تعویض لامپ چراغ چانگان  ب یک پیچ گوشتی احتیاج دارید در گام اول پوشش بیرونی لامپ را باز کنید مطابق عکس بالا در گام دوم سوکت آن را به‌آرامی جدا کنید. در گام سوم گیره را به کمک دست ازپشت قلاب خارج کنید و سپس دو عدد پیچ ک در دو طرف لامپ قرار دارد را ب کمک پیچ گوشتی باز کنید تا لامپ ب راحتی بیرون بیاد و در آخر توجه کنید بدون تماس دست با شیشه لامپ آن را تعویض کنید.

آموزش کامل تعویض لامپ چراغ جلو برلیانس:

تعویض کردن لامپ چراغ جلو برلیانس 200

برای تعویض راهنما برلیانس کار سختی ندارید فقط آنرا در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آنرا ب راحتی تعویض کنید.

تعویض لامپ چراغ جلو برلیانس

در بیشتر مواقع تعویض لامپ به کمک دست ممکن است اما برای تعویض لامپ چراغ برلیانس ب یک پیچ گوشتی احتیاج دارید در گام اول پوشش بیرونی لامپ را باز کنید مطابق عکس بالا در گام دوم سوکت آن را به‌آرامی جدا کنید. در گام سوم گیره را به کمک دست ازپشت قلاب خارج کنید و سپس دو عدد پیچ ک در دو طرف لامپ قرار دارد را ب کمک پیچ گوشتی باز کنید تا لامپ ب راحتی بیرون بیاد و در آخر توجه کنید بدون تماس دست با شیشه لامپ آن را تعویض کنید.

چنانچه بعد از تعویض،لامپ خودرو روشن نشد راه حل چیست:

  • سوکت اتصال برق به چراغ خودرو را بررسی کنید.
  • ممکن است مشکل از لامپ باشد. در صورت امکان لامپ دیگری را امتحان کنید یا همان لامپ قدیمی را امتحان کنید.(گاهی اوقات لامپ‌های سوخته نور کمی از خود ساتع می‌کنند)
  • اگر لامپ جدید مشکل داشت آنرا ب فروشگاهی ک خریدید مرجوع کنید.
  • اگر مشکل از لامپ نبود به مراکز تعمیر خودرو بروید و اتصالات برقی خودروی خود را معاینه کنید.

گروه سامان پارت در حد توان خود و برای رفاه و آگاهی بیشتر مشتریان عزیز سعی در ایجاد مقاله های مفید دیگر خواهد داشت شما میتوانید از یاتاقان زدن ماشین و نحوه هواگیری رادیات نیز مطالعه فرمایید امیدواریم ک مفید باشد و کمکی کوچکی ب شما عزیزان و همراهان انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *